Mint arról korábban beszámoltunk, a téli szünetben edzőváltás történt NB II-es csapatunknál: a kispadon Farkas Tibor váltotta Kerezsi Bélát. Együttesünkre nem vár könnyű tavaszi idény, hiszen mindössze hét megszerzett ponttal, a hatodik helyről rugaszkodunk neki a folytatásnak. A felsőház elérése bravúr lenne, ugyanakkor amennyiben az alsóházban folytatjuk, rendkívül fontos, hogy minél több pontot vigyünk magunkkal. A sorsolás sem ígér egyszerű feladatot, a következő időszakban öt mérkőzés vár ránk, amelyek kimenetele alapvetően meghatározhatja a szezon további alakulását. Egy azonban biztos: csapatunk egyetlen percre sem adja fel. A tavaszi rajt rögtön komoly kihívást tartogat, hiszen szombaton a megyei rivális Nyírbátor otthonában lépünk pályára.
A felkészülésről és a hétvégi mérkőzésről csapatunk jobbátlövőjét, Csendes Ádámot kérdeztük.
– Új edzővel kezdtük meg a rövid felkészülési időszakot, de úgy érzem, a csapat egy nyelvet beszél vele. Nagy hangsúlyt fektettünk a fizikai munkára, illetve a védekezésre, ezekben láttuk a legnagyobb hiányosságokat. Keményen dolgozunk, hogy javítsunk rajtuk és fejlődjünk. Úgy gondolom, jó úton járunk, bár ez még csak az út eleje. Hétvégén egy taktikailag és fizikálisan is jól felkészített csapat ellen játszunk, de mi is mindent meg fogunk tenni a győzelemért – mondta Csendes Ádám.