facebook
2026-03-20 18:40:06

A Kozármisleny elleni győzelem után hazai pályán folytatjuk bajnoki szereplésünket, szombaton az Alba Fehérvár együttesét fogadjuk.

A fehérváriak a szezon egyik kellemes meglepetését szolgáltatják, Suzana Lazovic tanítványai az ötödik helyről érkeznek Kisvárdára. Mérlegük eddig kifejezetten imponáló, tíz győzelem mellett mindössze egy döntetlent számlálnak. A Mosonmagyaróvárt oda-vissza legyőzték, Vácról is két ponttal tértek haza, de idegenben a Vasast is felülmúlták, Esztergomból pedig egy pontot vittek el. Bár a közelmúltban hazai pályán vereséget szenvedtek a NEKA-tól és Szombathelytől, legutóbb nyolcgólos győzelmet arattak a Mosonmagyaróvár ellen, jelezve, hogy ismét jó formába kerültek.

– Remek szezont fut a Fehérvár, tiszteletre méltó eredményeket értek el eddig. Minőségi játékosok alkotják a keretüket, hatékony védekezést raktak össze, mögöttük pedig két remek kapus segíti a fal munkáját. Támadásban a jól egy az egyező játékosaik eredményesen bontják meg az ellenfelek védelmét, és komoly előnyöket alakítanak ki. Távoli zónákból kevésbé veszélyesek, de közelről rendkívül hatékonyak – mondta vezetőedzőnk, Józsa Krisztián.

Az őszi mérkőzésen szoros csatában maradtunk alul, ahol csak a végjátékban dőlt el a két pont sorsa. Most hazai pályán szeretnénk visszavágni, és kihasználni a pályaelőnyünket, hiszen Kisvárdán minden ellenfélnek meg kell dolgoznia az esetleges pontokért.

– Nehéz mérkőzésre számítok. Ősszel is kiélezett meccset játszottunk, most szeretnénk itthon tartani a pontokat. A védekezésünk kulcsfontosságú lehet, sok megállító faulttal kell tördelnünk a játékukat, hogy ne tudjanak előnyöket kialakítani. Támadásban türelmesen kell játszanunk, ziccerig kell felépítenünk az akciókat, és azokat koncentráltan be is kell fejeznünk – tette hozzá a Józsa Krisztián.

Célunk egyértelmű, hazai pályán szeretnénk megszerezni a győzelmet, ehhez azonban végig fegyelmezett és hatékony játékra lesz szükségünk.


TÁMOGATÓINK