A bajnoki szünet után a NEKA otthonában folytatta bajnoki szereplését élvonalbeli csapatunk szombaton. Az első félidőben a hazaiak szervezett védekezése és a sok technikai hibánk miatt akadozott a játékunk, így négygólos hátránnyal vonultunk szünetre. A fordulás után azonban teljesen megváltozott a játék képe, felgyorsultak a támadásaink, javult a helyzetkihasználásunk, és a védekezésünk is magas szintre lépett. A hazaiak közel húsz percig nem szereztek gólt, ezt kihasználva egyenlítettünk, majd átvettük a vezetést. A hajrában tovább növeltük előnyünket, és magabiztos, megérdemelt győzelmet arattuk.
– Tudtuk, hogy ha türelmesen játszunk, előbb-utóbb meglesznek a lehetőségeink a széleken és a beálló poszton is. A beállóink jól teljesítettek, elöl és hátul egyaránt, viszont a szélső ziccerek kihasználásában volt hiányérzetünk. Az első félidőben támadásban lassúak és körülményesek voltunk, hátul pedig nem voltunk elég agresszívek, kevés megállító faultot alkalmaztunk, így nem működött megfelelően a védekezésünk. A szünet után azonban felkeményedtünk hátul, sikerült megtörnünk a NEKA egy az egy elleni játékát, amibe végül bele is fáradtak. Támadásban pedig Larissa Markovic és Kovalcsik Bianka extra teljesítménye döntőnek bizonyult – értékelt vezetőedzőnk, Józsa Krisztián.