facebook
2026-03-29 14:01:21

U16-os együttesünk a felsőházi rájátszás második fordulójában Mosonmagyaróváron lépett pályára pénteken, és végig kontroll alatt tartva a mérkőzést magabiztos győzelmet aratott. A találkozó során csapatunk fegyelmezett, határozott játékot mutatott, amelynek köszönhetően már a hajrá előtt jelentős előnyt épített ki. A hazaiak ugyan az utolsó tíz percben csökkenteni tudták hátrányukat, azonban ez nem veszélyeztette sikerünket, a győzelem végig biztos kézben volt. Bujárszki Ádám tanítványai április 3-án folytatják szereplésüket, a következő fordulóban Balatonbogláron, a NEKA otthonában lépnek pályára.

Leány U16 I. osztály, Felsőház rájátszás, 2. forduló

Motherson Mosonmagyaróvári KC–Kisvárda 32–35 (12–18)

Mosonmagyaróvár, 80 néző, v.: Muzslai, Pápai.

Kisvárda: Bodnár-Fekete, Veres (kapusok), Dlugosová 6, Téglási R. 3, Kőrösi 4, Téglás D., Kovács P., Nagy K., Rab O. 7/2, Varga, Kovács L., Kovács R. 8/3, Nagy S. 6, Molnár, Rab E. Edző: Bujárszki Ádám.

Kiállítások: 2, illetve 10 perc. Hétméteresek: 7/4, illetve 2/2.

Bujárszki Ádám: – Hat és fél óra buszozás után meglehetősen fegyelmezetten, taktikusan, nagy koncentrációval kezdtük a mérkőzést. A magas belső védőkkel felálló hazai csapat zárt területvédekezését nem volt egyszerű feltörni. Az első félidőben a védekezésünkben extra teljesítményt nyújtottunk, valamint a támadójátékunk is igen hatékony volt. Előzetesen nem várt 6 gólos előnyt tudtunk kiharcolni a félidőre. A félidőben megbeszéltük, hogy nincs vége a mérkőzésnek. Számítottunk rá, hogy nagy nyomást fog helyezni ránk a hazai csapat. Nem is kezdtük jól a második félidőt, de a meglévő előnyünket sikerült végig kontrollálni. Egy kicsi hiányérzetem van a második félidőben kapott 20 gól miatt. Ebben a szakaszban már kevésbé tudtuk megoldani a beálló körüli védekezést. Nagy szívvel, hideg fejjel, okosan kézilabdáztunk ezen a napon. Több kimagasló egyéni teljesítmény is kellett ehhez a győzelemhez. Nagyon értékes két pontot szereztünk idegenben. Köszönjük a Mosonmagyaróvárra is ellátogató szülők szurkolását és biztatását! Gratulálok csapatomnak a győzelemhez és külön örülök annak, hogy hittek magukban és a csapat erejében. Hajrá KKC!


TÁMOGATÓINK