facebook
2026-03-27 18:20:36

A bravúros, Alba Fehérvár elleni győzelmet követően újabb fontos mérkőzés vár élvonalbeli csapatunkra, a bajnokság 19. fordulójában szombaton a Vasas otthonában lépünk pályára.

A fővárosi piros-kékek jó formában várják az összecsapást, legutóbb a Mosonmagyaróvártól szereztek pontot, azt megelőzően pedig a Szombathely ellen győztek. Jelenleg egy ponttal előznek meg bennünket a tabellán, és a hetedik helyről várják a találkozót.

Mi azonban önbizalommal telve készülünk, hiszen az Alba Fehérvár elleni sikerünk komoly lendületet adhat a folytatásra.

– Egy nagyon jó formában lévő csapathoz látogatunk, így nehéz mérkőzésre számítunk. Az elmúlt évek tudatos építkezése meglátszik a Vasas játékán. Gyakorlatilag két azonos képességű sorral játszanak, kevés cserével. Nagy erősségük a gyors középkezdések utáni támadásvezetés rendezetlen védelem ellen, ezért kulcsfontosságú lesz, hogy kevés hibával támadjunk, és gyorsan visszarendeződjünk – mondta vezetőedzőnk, Józsa Krisztián.

Hozzátette, hogy a fővárosi együttes felállt fal ellen is eredményes, minőségi átlövőkkel rendelkezik, emellett az egy az egy elleni játékban is veszélyesek, és irányítóik jól készítik elő a helyzeteket. Védekezésük stabil, amelyhez megbízható kapusteljesítmény párosul.

– A Fehérvár elleni győzelem sokat adott nekünk, önbizalommal várjuk a folytatást. Felkészültünk a Vasasból, tudjuk, mire számíthatunk. A mérkőzés kulcsa a védekezésünk lehet, és ha támadásban is megvalósítjuk az elképzeléseinket, akkor lehet esélyünk a pontszerzésre.


TÁMOGATÓINK