Első osztályú serdülő és ifjúsági csapataink vasárnap a Vác otthonában folytatták bajnoki szereplésüket. Az U20-as együttesünk végig kiélezett mérkőzésen értékes döntetlent harcolt ki, míg serdülő csapatunk ezúttal nagyobb arányú vereséget szenvedett. Folytatás csütörtökön, idehaza a Kecskemét ellen.
Leány U20, I. osztály, Keleti csoport, 15. forduló
Váci NKSE–Kisvárda 33–33 (18–17)
Vác, 90 néző, v.: Kriskó, Petrik-Varga.
Kisvárda: Sarac, Szász (kapusok), Rosokha 5, Maczinkó D. 1, Milojkovic, Czenki 8/3, Sadovnycha 7, Erőss 2, Bengi, Borhy 7, Mucsicska 3, Beri 1, Maczinkó R., Ari. Edző: Dévényi János.
Kiállítások: 6, illetve 12 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 4/4.
Dévényi János: – Tudtuk, hogy Vácon rendkívül nehéz és egyben fontos erőpróba vár ránk. Szűk rotációnk ellenére a mérkőzés több szakaszában taktikusan és fegyelmezetten játszottunk. Minden elismerésem a lányoké, hiszen végül győzelemmel felérő döntetlent értünk el a házigazdák ellen.
Leány U18, I. osztály, Keleti csoport, 15. forduló
Váci NKSE–Kisvárda 35–25 (18–11)
Vác, 60 néző, v.: Kriskó, Petrik-Varga.
Kisvárda: Miklovicz, Darvas (kapusok), Maczinkó D. 2, Dlugosová 5/2, Téglás R., Kőrösi 6, Bengi 2, Ari, Pócsik 2, Varga 1, Maczinkó R. 7, Téglás D., Kovács L. Edző: Szankuné Ésik Gabriella.
Kiállítások: 4, illetve 6 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 2/2.
Szankuné Ésik Gabriella: – Sajnos sok hibával játszottunk, ami rányomta a bélyegét a mérkőzés alakulására. Úgy éreztem, hogy fejben nem voltunk kellően élesek a pályán.