U20-as és U18-as együttesünk Békéscsabán folytatta bajnoki szereplését vasárnap délután. Serdülőink léptek először pályára és jól is kezdtek. Az első húsz perc után döntetlen volt az állás, szünetre azonban ötgólos hátrányba kerültek. Fordulás után tovább nyílt az olló, végül hét gólos vereséget szenvedtek. Ifistáink állva hagyták ellenfelüket, negyedóra után már tízzel vezettek, eldöntve ezzel a lényeg kérdéseket. Folytatás idehaza a SZISE ellen február 17-én.
Leány U18, I. osztály, Keleti csoport, 22. forduló
Békéscsabai ENKSE–Kisvárda 32–25 (17–12)
Békéscsaba, 50 néző, v.: Nagy l., Szekeres.
Kisvárda: Miklovicz, Darvas (kapusok), Maczinkó D. 4, Dlugosová 4/1, Téglás R. 5, Kőrösi, Bengi 7/2, Téglás D., Pócsik 1, Varga, Maczinkó R. 4, Kovács L., Karácsony, Molnár. Edző: Szankuné Ésik Gabriella.
Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteresek: 4/1, illetve 6/3.
Szankuné Ésik Gabriella: – Sajnos több sérülttel érkeztünk a mérkőzésre, így a cserelehetőségek korlátozottak voltak, főleg a belső posztokon. Ahogy fáradtunk, úgy nőtt a különbség.
Leány U20, I. osztály, Keleti csoport, 22. forduló
Békéscsabai ENKSE–Kisvárda 22–34 (10–20)
Békéscsaba, 150 néző, v.: Nagy l., Szekeres.
Kisvárda: Darvas, Szász (kapusok), Rosokha 4, Maczinkó D. 1, Milojkovic, Czenki 9/3, Sadovnycha 3, Erőss 5, Borhy 6, Mucsicska 2, Beri, Karé 64 Edző: Dévényi János.
Kiállítások: 4, illetve 6 perc. Hétméteresek: 8/6, illetve 3/3.
Dévényi János: – Magabiztosan hoztuk idegenben a kötelezőt, a két pont sorsát bő negyedóra alatt eldöntöttük. A folyatásban mindenki pályára lépett, próbáltuk egyenletesen elosztani a terhelést, támadásban és védekezésben egyaránt új dolgokat próbálgattunk. Gratulálok a lányoknak.