facebook
2026-02-18 21:09:15

Élvonalbeli csapatunk hétközi fordulóval folytatta bajnoki szereplését, szerdán a Ferencváros vendégeként lépett pályára. A találkozó esélyese a hazai együttes volt, a mieink azonban azzal a céllal érkeztek, hogy becsülettel helytálljanak és értékes tapasztalatokat szerezzenek az élvonal egyik legerősebb csapata ellen. A Ferencváros ugyan több meghatározó játékosát is nélkülözte, ám a két keret közötti minőségi különbség így is érvényesült. Józsa Krisztián vezetőedző ezúttal a fiatal tehetségünknek, Czenki Petrának is lehetőséget adott, hogy megtapasztalja a legmagasabb szintű mérkőzések ritmusát.
A találkozót jól kezdtük, a Fradi hibáit kihasználva az első percekben három gólt is sikerült szereznünk. A hazaiak azonban hamar rendezték soraikat, fokozatosan átvették az irányítást, és növelték előnyüket. Védelmünk kevés megállító faulttal dolgozott, így a Ferencváros könnyebben alakíthatta ki helyzeteit, ami megnehezítette Pásztor Bettina dolgát is. Támadásban a kezdeti lendület után egyre nehezebb volt áttörni a hazaiak zárt védelmét, és az eladott labdák is hozzájárultak a különbség növekedéséhez. A szünetre tizenhárom gólos hazai vezetés alakult ki.
A második félidőben azonban frissebb, bátrabb játékot mutattunk. A csapat támadásban eredményesebb lett, negyedóra alatt annyi gólt szerzett, mint az első játékrészben összesen. A különbség ugyan nem csökkent, hiszen a Ferencváros is nagy tempót diktált, de a lányok hozzáállása és küzdeni tudása dicséretes volt. A hátralévő időben a hazaiak tovább növelték előnyüket, és végül magabiztos győzelmet arattak.

K&H női Liga, 15. forduló
FTC-Rail Cargo Hungaria–Kisvárda Master Good SE 37–20 (20–7)
Budapest, 888 néző, v.: Bátori, Szécsi.
Ferencváros: Glauser – Balázs 1, Klujber 3, Simon 11/3, Bordás 1, Vogel 6, Hársfalvi 2. Csere: Janurik (kapus), Tranborg 1, Dmitrijeva 10, Malestein, Dancsák 2. Edző: Jesper Jensen.
Kisvárda: Pásztor – Gém 1, Kovalcsik B. 2, Szabó L., Gyimesi, Mérai 2, Poczetnyik L. 4. Csere: Christe (kapus), Markovic 5/2, Karnik, Győri 1, E. Novak 2, Karé 1, Agócs 1, Rosokha 1, Czenki. Edző: Józsa Krisztián.
Kiállítások: 6, illetve 0 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 3/2.

Mestermérleg

Jesper Jensen: Az első félidő különösen tetszett, nagy energiát tett a csapat a játékba és a védekezésbe, ez a bukarestiek ellen nem sikerült, így különösen fontos volt, hogy ezen változtassunk.

Józsa Krisztián: – Nem kezdtünk rosszul az első félidőt, tíz percig bírtuk, aztán a saját bőrünkön tapasztaltuk meg a Bajnokok Ligája tempóját. A második félidőben voltak olyan momentumaink, amelyekből tudunk építkezni.

(fotó: FTC-Rail Cargo Hungaria)


TÁMOGATÓINK