facebook
2017-05-23 20:18:58

Téttel már csak a számunkra bírt a keddi NB I-es mérkőzés, talán ezért is kezdte jobban a meccset az együttesünk. Eleinte fej fej mellett haladtak a csapatok, majd megugrott a KKC, amelynek első 11 góljából ötöt-ötöt szerzett Tóth Gabriella és Samira Rocha, vagyis a balszárny összesen tízet.11–7-re vezettünk, amikor egy támadáson belül Marina Dmitrovics és Hanna Yttereng is kétperces kiállítást kapott, a kettős előnyt pedig jól használta ki a Csaba. A hétperces várdai gólcsendet kihasználva fordított a házigazda, és szünetig már nem változott a helyzet.

Nagy volt a hullámzás a második félidőben. Kétgólos hátránya után zsinórban négy gólt szerzett a csapatunk, ebben a szakaszban Rocha és Tóth Gabi nyitott gólszépségversenyt egy-egy cunder- és talpról lőtt átlövésgóllal. Aztán Natalia Vaszilueszkaja ziccergóljai jóvoltából előbb 3–0-s, majd 5–1-es szakaszt repesztett a Csaba, így megint kapaszkodni kellett.

A végén Dmitrovics ért el zsinórban négy találat. Walfisch Mercédesz hat perccel a vége előtt egyenlített, és több gól már nem született. A sok vezetésváltásnak döntetlen lett a vége.

NB I: Női, 25. forduló

Békéscsabai ENKSE–Kisvárda Master Good SE 26–26 (15–14)

Békéscsaba, 500 néző, v.: Bacs, Bóna.

Békéscsaba: Triffa – Vaszilueszkaja 9/3, J. Kovacsevics 2, Vukajlovics, Zöld-Tóth 1, Mihálffy 4, Gávai. Csere: Terenyi (kapus), Glusica, Walfisch 3, Diószegi 1, Gidai 4, Bottó 2. Edző: Skaliczki László.

Kisvárda: Dzsukeva – Orbán A. 1, Umanec, Yttereng, Szabó V. 1, Tóth G. 7, Rocha 8. Csere: Puscas (kapus), Liscsevics 1, Dmitrovics 8/3, Karacs, Kucherova, Mihovics, Tarjányi. Szakmai igazgató: Mátéfi Eszter.

Az eredmény alakulása, 8. perc: 4–4, 11.: 5–7, 18.: 7–11, 24.: 12–11, 27.: 14–14, 34.: 17–15, 40.: 17–19, 47.: 23–21, 50.: 25–22, 54.: 25–26.

Kiállítások: 8, illetve 12 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 3/3.

Mesterszemmel

Skaliczki László: – Jó csapat ellen fordulatos mérkőzést játszottunk, a második félidőben olykor bele kellett nyúlni a csapatba, a védekezésünk pedig csak az első negyedórában nem működött.

Mátéfi Eszter: – Januárban elvitt tőlünk a Békéscsaba egy pontot, azt most visszavettük. Jó és rossz periódusaink egyaránt voltak, értékes pontot szereztünk.