2017-11-15 19:55:58

NB I, női: 8. forduló

Győri ETO KC–Kisvárda Master Good SE 30–26 (15–12)

Győr, 2343 néző, v.: Ónodi, Őri.

Győr: Kiss É. – Bódi 6, N. Mörk 10/5, Öftedal, Broch 4, Amorim 6, Görbicz 1. Csere: Grimsbö (kapus), Groot 2, Puhalák 1, Fodor Cs., Varga E. Edző: Ambros Martín.

Kisvárda: Dzsukeva – Orbán A. 1, Hakunova, Szabó V. 1, Triscsuk 3, Radojevics 4/1, Rocha 4. Csere: Balog J. (kapus), Dmitrovics 8/1, Milanovic-Litre 5, Mihovics, Umanec. Szakmai igazgató: Mátéfi Eszter.

Az eredmény alakulása, 4. perc: 0–1, 12.: 4–1, 16.: 8–3, 20.: 8–6, 25.: 12–9, 28.: 13–11, 35.: 17–14, 38.: 20–14, 43.: 21–17, 53.: 26–21, 59.: 29–24.

Kiállítások: 2, illetve 4 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 4/2.

Mesterszemmel

Ambros Martín: – Elismerés illeti az ellenfelet, mert remekül játszott, és sok problémát okozott nekünk. Számunkra ez a meccs a megszerezhető két pontról szólt, és azt elértük.

Mátéfi Eszter: – Elégedett lehetek, mert csapatom nagyon tisztességgel helytállt, és voltak időszakok, amikor fel tudtuk vennünk a versenyt a Győrrel. Nem gázoltak át rajtunk..

1.félidő

A győriek a következő felállásban kezdték a találkozót: Görbicz, Amorim, Broch, Oftedal, Mörk és Bódi, a kapuban Kiss.
A mérkőzés első találatát a Kisvárda együttese szerezte, majd Bódi jóvoltából jött is a válasz. Mörk és Amorim is becsatlakozott a gólgyártásba, a tizedik percbe lépve 3-1 az állás. Kiss hárította Triscsuk büntetőjét, majd Broch és Bódi felváltva lőtték a hazai gólokat: 8-3-nál időt kért a Kisvárda vezetőedzője, Mátéfi Eszter. Bő tő tíz perccel a félidei szünet előtt 9-6-ra módosult az állás, a sérüléséből visszatérő Groot félpályáról az ellenfél üres kapujára bombázott és meg is szerezte első találatát. Oda-vissza estek a gólok, majd a 25. percben emberhátrányba kerültek a győriek, Amorim kényszerült két percre a kispadra védekezésben bemutatott szabálytalanságáért. Tartotta háromgólos előnyét a hazai csapat, Groot átlövésből is eredményes tudott lenni, rendre érkeztek a válaszok Triscsuk és Milanovic góljaira.
Félidei eredmény: 15-12

2. félidő
A második félidő első találatát Mörk szerezte, majd Görbicz folytatta a sort – Kiss újabb büntetőt hárított. A 40. perc végére megduplázta előnyét Ambros Martín együttese Görbicz, Amorim, Mörk és Bódi góljainak köszönhetően 21-15-ös állás alakult ki. Rocha és Radojevic villanásainak köszönhetően faragtak a hátrányon a vendégek, Bódi azonban duplázott, így maradt a hat közte a második játékrész felénél. Grimsbö remek védésekkel segítette a győri védőfal munkáját, fej-fej mellett haladtak a csapatok gólgyártásban, Amorim és Mörk nem hagyta szó nélkül Radojevic és Mitrovic találatait. A győri vezetőedző pályára küldte a fiatalokat is, Varga hétméterest harcolt ki, Mörk biztos kézzel értékesítette is – ezzel tíz gólnál jár. A Kisvárda élt utolsó időkérési lehetőségével 30-24-es állásnál, s végül sikerült 30-26-ra kozmetikázni az eredményt.
Végeredmény: 30-26

Nézőszám: 2343 fő