2019-05-18 10:29:59

Pénteken a bajnokság utolsó fordulójában az MTK-t fogadta a Kisvárda Master Good SE. A mérkőzés előtt a klub vezetősége egy szál virággal köszöntötte a játékosokat, köztük a kilenc távozót is. Az első félidő közepéig rengeteg hibával játszottak a csapatok, egyik fél sem tudott meglépni a másiktól. Tamara Radojevics beállásával feljavult a hazaiak támadásvezetése, így megnyugtató, ötgólos előnnyel mentek pihenőre. Fordulás után az MTK percei következtek, a kék-fehérek fokozatosan zárkóztak, a 40. percben utolérték a hazaiakat, majd a vezetést is átvették. Dévényi János időkérése után azonban megrázta magát a Kisvárda, egyenlített, és visszavette a vezetést. A találkozót Hakunova találata zárta le a lefújás előtt két másodperccel.

Kézilabda: NB I., női
Kisvárda Master Good SE-MTK 26-24 (16-11)

Kisvárda, 700 néző, v.: Altmár, Horváth M.

Kisvárda: Pásztor – Orbán 2, Klikovác 1, Hakunova 2, Milanovics-Litre 3, Guialo, Milosevics 1. Csere: Kordowieca (kapus) Rebicova, Radojevics 11/6, Benko 2, Tomkovics 2, Morena 2, Avgyekova.
Edző: Dévényi János.

MTK: Győri – Slakta 1, Karnik 8/1, Dakos 4, Kovács 2, Tóth 6, Fekete 1. Csere: Lajtos (kapus), Mihálffy 2, Strannig, Zsiborás, Bánfai 1. Edző: Golovin Vlagyimir.

A mérkőzés alakulása: 3. perc: 1–1, 9. p.: 4–5, 15. p.: 5–8, 20. p.: 10–8, 23. p.: 12–8, 29. p.: 14–11, 33. p.: 17–11, 38. p.: 18–17, 43. p.: 19–20, 52. p.: 22–22, 57. p.: 24–23.

Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 7/6, illetve 2/1.

Mesterszemmel

Dévényi János: – Hektikus mérkőzés volt, rengeteget hibáztunk azokból a helyzetekből, amelyeket gyakoroltunk. Támadójátékunk Radojevics beállásával feljavult. A vendégek védekezése is feljavult a második félidőben, és a kapuban Lajtos Nóra is jól védett, ez utóbbinak különösen örülünk.

Golovin Vlagyimir: – A mérkőzésnek nem volt tétje, de örülök, hogy végig küzdöttünk. Hullámzó teljesítményt nyújtottunk, sajnálom, hogy nem sikerült nyernünk.