VS

Kisvárda Master Good SE - Dunaújvárosi Kohász KA 28-37

Időpont: 2016. november 5. szombat 13:30

Kisvárda, 700 néző, v.: Kékes Cs., Kékes P.

Kisvárda: Dzsukeva – Vukojevic 1, Dmitrovics 6, Kucherova 2, Szabó V. 2, Umanec 1, Rocha 2. Csere: Puscas (kapus), Tarjányi, Bízik B. 4, Lévai, Gedroit 9/3, Smid, Gidai, Héjjas 1. Edző: Kovács Péter.

Dunaújváros: Oguntoye – Azari, Kovács Anna 9/2, Cifra 3, Micijevic 3, Szalai B. 7, Vincze M. 7. Csere: Csapó (kapus), Termány 1, Takács D. 1, Klujber 3, Hornyák B., Molnár B. 2, Karnik Sz. 1. Edző: Zdravko Zovko.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 2–1, 6.: 2–6, 7.: 3–6, 13.: 3–13, 18.: 5–13, 24.: 10–17, 36.: 13–26, 40.: 17–27, 44.: 19–30, 47.: 23–30, 55.: 26–34.

Kiállítások: 8, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 2/2.

Bátor játékkal kezdtünk, az újváros azonban hamar fölénk kerekedett és 10 gólos előnyre tett szert, amelyet csapatunk az első játékrész hajrájában hét gólra ledolgozott. A második játékrész nagyon rosszul indult a számunkra, a vendégek 5 perc alatt 6 gólt lőttek, míg mi egyet sem. Kovács Péter gyors időkérésével próbálta felrázni a csapatot, mindez azonban csak az eredmény kozmetikására volt elég ezúttal. Együttesünk így első TV-s mérkőzésén vereséget szenvedett a tavalyi EHF-kupa győztes Dunaújvárostól.

Kovács Péter: – Mindkét félidőt pocsékul kezdtük, továbbra sem tudom, hogy ennek mi az oka. Nagyon sok gólt kaptunk, annyi a pozitívum, hogy küzdöttünk végig, és akadt néhány jó egyéni teljesítmény.

Zdravko Zovko: – Az első tíz percben elhúztunk, aztán hátradőltünk, és ezt kihasználva a Kisvárda, amely szűkített a hátrányán. A második félidőt megint jól kezdtük, sok gólt szereztünk, és mindenki kivette a részét a győzelemből.