facebook google+ twitter youtube rss
2019-03-07 11:21:58

A március 18-24. közötti válogatott hétnek a végén a nemzeti csapat Japán válogatottjával mérkőzik meg Siófokon – adta hírül a Magyar Kézilabda-szövetség.

A kapitány elmondta: Az elsődleges és legfőbb céljuk a júniusi, Ausztria elleni világbajnoki selejtező sikeres megvívása, ennek rendelik alá a márciusi válogatott hetet is.

- Fontos, hogy minél több játékos ott legyen a válogatott körül, hiszen a tavalyi Európa-bajnokságot megelőzően is nagy hasznunkra volt, hogy a kieső kézilabdázók helyére olyanok kerültek a keretbe, akik ismerték a csapat koncepcióját, játékát. Idén is szeretnénk minden eshetőségre felkészülni, hogy a lehető legkevésbé legyen sebezhető a csapat - közölte Rasmussen.

A B-válogatottban ezúttal is helyet kaptak olyan fiatal játékosok, akik a későbbiekben az A-keret tagjai lehetnek. A keret nagy hiányzója Planéta Szimonetta, akire Achilles-ín műtét vár rá. Az ő hiánya komoly veszteség, hiszen az Európa-bajnokságon kiválóan teljesített.

Ami a Kisvárda Master Good SE játékosait illeti, a B-keretbe meghívót kapott csapatunk hálóőre Pásztor Bettina.

Az A-válogatott kerete

Kapusok: BÍRÓ Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), JANURIK Kinga (Érd), KISS Éva (Győri Audi ETO)

Jobbszélsők: FALUVÉGI Dorottya (FTC-Rail Cargo Hungaria), LUKÁCS Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria)

Jobbátlövők: KLUJBER Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria), KOVÁCS Anna (DVSC Schaeffler), TOMORI Zsuzsanna (Győri Audi ETO)

Irányítók: KOVACSICS Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), LAKATOS Rita (GVM Europe-Vác), TÓTH Gabriella (Érd)

Beállók: ELGHAOUI Asma (Siófok KC), MÉSZÁROS Rea (FTC-Rail Cargo Hungaria), SZABÓ Laura (Érd), TÓVIZI Petra (DVSC Schaeffler)

Balátlövők: HÁFRA Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), KLIVINYI Kinga (FTC-Rail Cargo Hungaria)

Balszélsők: KAZAI Anita (Dunaújvárosi KKA), PUHALÁK Szidónia (Győri Audi ETO), SCHATZL Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)

A B-válogatott kerete

Kapusok: PÁSZTOR Bettina (Kisvárda Master Good SE), TRIFFA Ágnes (DVSC Schaeffler)

Jobbszélsők: DIÓSZEGI Nikolett (GVM Europe-Vác), GROSCH Vivien (Dunaújvárosi KKA)

Jobbátlövők: KISS Nikoletta (Érd), SZEKERCZÉS Luca (Dunaújvárosi KKA)

Irányítók: SZABÓ Kitti (GVM Europe-Vác), SZALAI Babett (Dunaújvárosi KKA)

Beállók: BORDÁS Réka (DVSC Schaeffler), HELEMBAI Fanny (GVM Europe-Vác), PÁSZTOR Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria)

Balátlövők: GERHÁTH Fanni (Moyra Budaörs), HORVÁTH Laura (Moyra Budaöes), KOPECZ Barbara (EU-Fire Mosonmagyaróvári KC SE)

Balszélsők: HÁRSFALVI Júlia (TuSies Metzingen, német), MÁRTON Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria), PELCZÉDER Orsolya (Alba Fehárvár KC)

Szövetségi kapitány: Kim RASMUSSEN
Edző: SITI Beáta
Kapusedző: BAKOS István

Női felkészülési mérkőzés
március 24., vasárnap, Siófok:
15:15 MAGYARORSZÁG-JAPÁN


KÖVETKEZŐ MÉRKŐZÉS
Kisvárda Master Good SE
Szombathelyi Női Kézilabda
2019-09-01 18:00 | Kisvárda, Városi Sportcsarnok
JEGYINFÓ
A mérkőzésig hátralévő idő:
Nap Óra Perc MP
UTOLSÓ MÉRKŐZÉS
26
Kisvárda Master Good SE
24
MTK Budapest
2019-07-09 11:09 | Kisvárda, Városi Sportcsarnok
UTÁNPÓTLÁS HÍREK
Mindkét utánpótlás csapatunk győzni tudott
2018 december 27.-én három napos utánpótlás torna vette kezdetét Kisvárdán
Az U14-es csapatunk továbbra is veretlen
​Kisvárdai KC - Csepel DSE​ 29-29 (14-15)
EREDMÉNYEK, TABELLA
Csapat m gy d v lg kg gk p
1 Győri AUDI ETO KC 0 0 0 0 0 0 0 0
2 FTC-Rail Cargo Hungaria 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Siófok KC 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Érd-Handball 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Ipress Center-Vác 0 0 0 0 0 0 0 0
6 DVSC SCHAEFFLER 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Alba Fehérvár KC 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Kisvárda Master Good SE 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Dunaújvárosi Kohász KA 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Mosonmagyaróvári Kézilabda Club 0 0 0 0 0 0 0 0
11 MTK Budapest 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Békéscsaba ENKSE 0 0 0 0 0 0 0 0
13 Szombathelyi Kézilabda Klub 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Szent István Sportegyesület 0 0 0 0 0 0 0 0
EREDMÉNYEK
UTÁNPÓTLÁS EREDMÉNYEK
JÁTÉKOSOK
NÉV
Bárány Krisztina
SZÜLETÉSI IDŐ
1994.01.24
POSZT
balátlövő
MEZ
10
KLUB(OK)
Veszprém, DVSC, Szeged KKSE, Hypo
ÁLLAMPOLGÁRSÁG
Magyar
NÉV
Samira Rocha
SZÜLETÉSI IDŐ
1989.01.26
POSZT
balszélső
MEZ
4
KLUB(OK)
Hypo, Zvezda, OGC Nice
ÁLLAMPOLGÁRSÁG
Brazil
NÉV
Tena Petika
SZÜLETÉSI IDŐ
2000.06.16
POSZT
balátlövő
MEZ
5
KLUB(OK)
HC Podravka
ÁLLAMPOLGÁRSÁG
Horvát
NÉV
Radojevic Tamara
SZÜLETÉSI IDŐ
1992.09.06
POSZT
irányító
MEZ
20
KLUB(OK)
Kisvárda
ÁLLAMPOLGÁRSÁG
Magyar/Szerb
NÉV
Udvardi Laura
SZÜLETÉSI IDŐ
1997.07.17
POSZT
jobbszélső
MEZ
7
KLUB(OK)
DKKA, Mohácsi TE, Szombathelyi KKA
ÁLLAMPOLGÁRSÁG
Magyar
NÉV
Dombi Luca
SZÜLETÉSI IDŐ
1995.11.17
POSZT
beálló
MEZ
13
KLUB(OK)
Békéscsaba, Mosonmagyaróvár, DKKA
ÁLLAMPOLGÁRSÁG
Magyar
NÉV
Kondášová Isabel
SZÜLETÉSI IDŐ
1997.07.14
POSZT
kapus
MEZ
16
KLUB(OK)
Kisvárda
ÁLLAMPOLGÁRSÁG
Magyar
NÉV
Pásztor Bettina
SZÜLETÉSI IDŐ
1992.12.01
POSZT
kapus
MEZ
12
KLUB(OK)
Győri Audi ETO, Veszprém Barabás KC, DVSC-TVP
ÁLLAMPOLGÁRSÁG
Magyar
NÉV
Vesna Milanovic Litre
SZÜLETÉSI IDŐ
1986.05.30
POSZT
Beálló
MEZ
23
KLUB(OK)
Lokomotiva Zagreb, RK Podravka, Győri Audi ETO KC, RK Krim
ÁLLAMPOLGÁRSÁG
Horvát
NÉV
Siska Pálma
SZÜLETÉSI IDŐ
1992.09.16
POSZT
átlövő
MEZ
24
KLUB(OK)
DVSC-TVP, Kecskemét
ÁLLAMPOLGÁRSÁG
Magyar
NÉV
Lajtos Nóra
SZÜLETÉSI IDŐ
1985.09.21
POSZT
kapus
MEZ
74
KLUB(OK)
DVSC-TVP, MTK-Budapest
ÁLLAMPOLGÁRSÁG
Magyar
NÉV
Veronika Habankova
SZÜLETÉSI IDŐ
1995.07.26
POSZT
jobbátlövő
MEZ
26
KLUB(OK)
IUVENTA Michalovce
ÁLLAMPOLGÁRSÁG
Szlovák
NÉV
Milosevic Tímea
SZÜLETÉSI IDŐ
1991.06.29
POSZT
bal szélső
MEZ
11
KLUB(OK)
ZRK Izvor Bukovicka Banja
ÁLLAMPOLGÁRSÁG
Magyar
NÉV
Orbán Adrienn
SZÜLETÉSI IDŐ
1986.10.01
POSZT
jobbszélső
MEZ
18
KLUB(OK)
Győri Audi ETO, Győrújbarát KSC, Komáromi AC, Váci NKSE
ÁLLAMPOLGÁRSÁG
Magyar
NÉV
Dajka Bettina
SZÜLETÉSI IDŐ
1990.10.02
POSZT
irányító
MEZ
6
KLUB(OK)
Ferencvárosi TC, Siófok KC, Mosonmagyaróvár, Békéscsaba, Szeged KKSE, Kecskeméti NKSE
ÁLLAMPOLGÁRSÁG
Magyar
TÁMOGATÓINK