2017-04-22 19:29:07

Dunaújváros, 600 néző, v.: Hargitai, Markó.

Dunaújváros: Csapó – Klujber 2, Kovács A. 11/2, Szalai B. 4, Cifra 1, Micijevic 2, Rácz-Vincze 3. Csere: Kudor 3 (3), Takács D. 2, Grosch 1, Karnik. Edző: György László.

Kisvárda: Dzsukeva – Orbán Adrienn 3, Dmitrovics 5 (1), Liscsevics 3, Szabó V., Tóth G. 8, Rocha 4. Csere: Puscas (kapus), Umanec 1, Tarjányi, Yttereng, Dudás, Mihovics, Gedroit, Karacs 1. Edző: Dévényi János.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 9. p.: 6–2. 19. p.: 10–7. 28. p.: 15–12. 36. p.: 17–15. 44. p.: 21–20. 58. p.: 28–24

Kiállítások: 12, illetve 8 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 3/1.

György László: - Azt kaptuk, amire számítottunk, kimondottan nehéz meccset vívtunk a Kisvárdával. Látszott a csapaton azért a kéthetes kihagyás, nem a legjobb formánkat hoztuk, ráadásul nagyon sok buta hibát is elkövettünk. Kevés volt a jó egyéni teljesítmény is, de éppen ezért is értékes ez a győzelem, s ezzel a két ponttal újabb fontos lépést tettünk céljaink elérése felé.

Dévényi János: - Az előző heti Vác elleni mérkőzéshez képest tisztességgel helyt álltunk, bár a kezdésünk finoman szólva sem volt a legjobb. Úgy érzem, hogy bő negyvenöt percig teljesen nyílttá tudtuk tenni a találkozót, ekkor azonban elkövettünk négy technikai hibát, kihagytunk három ziccert, s ez el is döntötte a pontok sorsát.