facebook
2019-01-16 05:52:39

A telt házas mérkőzést két góllal kezdték a vendégek, erre azonban a hazaiak gyorsan válaszoltak is. Vlatko Djonovics már az elejétől fogva sűrűn cserélt, próbálta frissen tartani csapatát. Húzása bejött, szorosan tapadtak Grootékra, a kapuban pedig Pásztor Bettina parádézott.

Görbicz hetesét védte, majd Bódi és Oftedal ziccerénél is remekül állta a labda útját, majd Brattsetten is kifogott. A 13. percben Milanovics-Litre góljával átvette a vezetést a szabolcsi gárda, a győrieket meglepte a hét a hat elleni támadójáték, amelyben mindkét hazai beállós szerephez jutott. Kapaszkodott a Győr, de a megszerzett előnyt nem adta ki kezéből a Kisvárda. A 18. percben a kapura törő Oftedallal szemben Avfekova szabálytalankodott, amelyért talán kissé szigorúan piros lappal állították ki.

Gyönyörű jelenettel ért véget a félidő, időn túli szabaddobásból Dragut betalált, ezzel egygólos hazai előnnyel vonultak pihenőre a csapatok. Fordulás után sem változott a játék képe, a hazaiak lelkesen és nagyon fegyelmezetten játszottak, Görbiczék pedig továbbra sem találták a hét támadó elleni játék ellenszerét. Fordulatot hozott a mérkőzés 42. perce, amikor is Benkót két percre kiküldték a bírók, az ítélettel egyet nem értő Djonovics mester hevesen reklamált, amiért ismét két perccel büntették a csapatot. A kettős emberelőnyt kihasználták a vendégek, Oftedal előbb büntetőből, majd kétszer lerohanásból volt eredményes, amellyel megfordították a mérkőzést. Innen még vissza tudtak kapaszkodni Orbánék, de az utolsó tíz perc már a Győré volt, Rebicova utolsó találata csak csökkenteni tudta a különbséget. Végül a Győr a vártnál nehezebben húzta be a mérkőzést és végül teljesen megérdemelten zúgott a csarnokban a „Szép volt csajok, büszkék vagyunk rátok!”.

Kézilabda: női NB I.

Kisvárda Master Good SE–Győr 28–30 (15–14)

Kisvárda, 1000 néző, v.: Bonifert, Oláh.

Kisvárda: Pásztor-Benko 1, Klikovac, Hakunova 2, Morena 2, Radojevics 5/4, Milosevics 2. Csere: Kordowiecka (kapus), Dragut 2, Milanovics-Litre 4, Guialo 7,Avgyekova, Orbán 1, Rebicova 1. Edző: Vlatko Djonovics.

Győr: Grimsbö-Bódi 2, Groot 9/2, Brattset 3, Oftedal 8/1, Kristiansen 2, Görbicz. Csere: Leynaud, Kiss (kapusok), Hansen, Pintea, Tomori 2, Knedlikova 2. Edző: Danyi Gábor.

A mérkőzés alakulása:

4. perc: 0-2, 11. p.: 4-5, 15. p.: 8-7, 21. p.: 12-10, 27. p.: 14-12, 36. p.: 18-17, 43. p.: 21-20, 45. p.: 21-23, 49. p.: 24-24, 53. p.: 25-27.

Kiállítások: 14, illetve 12 perc. Hétméteresek: 5/4 , illetve 6/3.

Mestermérleg:

Vlatko Djonovics: – A meccs előtt elmondtam lányaimnak, hogy ne nézzék az eredményjelzőt, csak játszanak. Büszke vagyok csapatomra, amely ma bebizonyította, hogy a legjobbakkal is fel tudja venni a versenyt.

Danyi Gábor: – Először is gratulálok a Kisvárdának, mert alaposan megnehezítette a dolgunkat. Az első félidőben megérdemelten vezettek is, a második játékrészben felkeményedett a védekezésünk, és a végén a nagyobb rutin döntött. Ma egy kicsit gyengébben játszottunk, de ezekből a mérkőzésekből is tanulnunk kell.