2020-03-06 19:55:31

Kisvárda-Fehérvár 29-20 (11-8)

Kisvárda, 990 néző, v.: Andorka, Hucker.

Kisvárda: Pásztor-Udvardi, Habánková 5/1, Szabó 8/1, Dombi 1, Siska 3, Milosevics 4. Csere: Lajtos (kapus) Petika 1, Rocha 4, Smid, Orbán, Dudás 1, Soltész, Ekker, Repák 1. Edző: Bakó Botond.

Fehérvár: Mistina-Töpfner, Rózsás 1, Boldizsár 2, Utasi, Mendy 3, Pelczéder. Csere: Györkös (kapus) Sztankovics, Walfisch 2, Schuster 1, Dubán, Zazai 6, Szarka 4, Gerháth 1. Edző: Deli Rita.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2-1, 15. p.: 4-4, 24. p.: 9-5, 28. p.: 11-7, 36. p.: 14-9, 43. p.: 18-10, 52. p.:24-14, 57. p.: 26-19.

Kiállítások: 2, illetve 2 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 1/0.

Mesterszemmel

Bakó Botond:- Boldog vagyok és örülök a győzelemnek. Tudtuk, hogy mekkora súlya van ennek a mérkőzésnek, mert Milanovics-Litre kiesésével fontos játékost veszítettünk és Dombi Luca is sérülten vállalta a játékot. Ma mindenki hozzátette a magáét, a húsz kapott gól a kapusok és a védelem dicsérete. Ez a komoly hátsó alakzat nagy magabiztosságot és stabilitást adott nekünk a második félidőre. Büszke vagyok a lányokra, mert megmutatták, hogy mennyire egységesek tudnak lenni ebben a nehéz helyzetben.

Deli Rita:- Az első félidei nyolc gólunk, tükrözi azt a lassúságot, azt a körülményességet, ami jellemző volt a játékunkra az egész mérkőzésen. Sajnos jó kapusteljesítményünket nem tudtuk gólokra váltani, húzó embereinktől többet vártam, de Kisvárda teljesen kivette őket a játékból. Két hetünk volt felkészülni a mérkőzésre, úgy éreztem sikerült is, de a mérkőzés nem ezt igazolta.