2022-01-22 21:27:54

A előjelek szoros mérkőzést ígértek szombaton, hiszen a házigazda MTK és a mieink ugyanannyi pontot gyűjtött eddig a bajnokságba. Ha még azt is hozzávesszük, hogy az előző idényben a felek között két mérkőzésen összesen három gól volt a differencia, előre borítékolhatók voltak az izgalmak. A találkozót mi kezdtük és Siska Pálma kapufáját követően az MTK szerezte meg a vezetést, amelyet alig húsz másodperc alatt meg is duplázott. Az első talatunkra négy percet kellett várni, akkor Udvardi Laura volt eredményes. Alekszandra Sztamenics találatával a kilencedik percben értük utol a fővárosi kék-fehéreket, sőt Bouti Fruzsina jóvoltából először vezettünk a mérkőzésen. Nem sokáig örülhettünk azonban, mert az emberelőnyben játszó hazaiak üres kapus góllal egalizáltak. Rendre az MTK vezetett, de Bouti Fruzsina és Udvardi Laurának köszönhetően mindig egyenlítettünk. A játékrész hajrájában aztán fordult a kocka, labdaszerzést követően a kapura törő Tamara Radojevicset Dakos Noémi hátulról lerántotta, mutatványa piros lapot ért. A megítélt büntetőt ezúttal is biztos kézzel értékesítette Udvardi Laura, ezzel ismét fordítottunk. A félidő hajrája azonban jobban sikerült Vida Gergő lányainak, Pál Tamara bombájával egygólos MTK előnnyel ért véget az első harminc perc.

Fordulás után hasonló forgatókönyv szerint folytatódott a találkozó, az MTK megszerezte a vezetést, majd jött az egyenlítés. Ez így ment tíz percig, Tamara Radojevics háromszor is egalizált. Közben az első félidő hajrájában beálló Leskóczi Boglárka elkapta a fonalat, bravúrt, bravúrra halmozott, védett átlövést, ziccert és Pál Tamara hetesét is hárította, a hazaiak közel tíz percig eredménytelen maradtak, ezzel azonban nem tudtunk élni, mert támadásainkba hibák csúsztak és Győri is belekapott pár lövésbe Két perc volt már csak hátra és még mindig nyílt volt a mérkőzés, Vida Gergő időkérését követően Leskóczi Bujdosó-Gerhát bombáját hatástalanította. Ekkor Bakó Botond rendelte magához övéit, a rövid pauzát követően Tamara Radojevics egalizált. Az MTK támadhatott a győzelemért, passzívig adogattak eredménytelenül. Az ellentámadásra azonban már nem volt idő. Így maradt a döntetlen, amelyért a Mérai Maját és Dombi Lucát nélkülözve nincs miért szégyenkeznünk.

Szerdán a Mosonmagyaróvárt fogadja a Magyar Kupa 4. fordulójában.

MTK-Kisvárda Master Good SE 22-22 (16-15)

Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok, 200 néző. V: Altmár, Horváth M.

MTK: Suba - Bánfai K., Kekezovics 3, Szabó L. 2, Bujdosó-Gerháth 2, Marincsák 1, Pelczéder 3. Csere: Győri (kapus), Koronczai 1, Pál 9/5, Juhász E. 1, Mazák-Németh, Dakos, Sallai. Edző: Vida Gergő

Kisvárda: Mátéfi - Udvardi 8/5, Karnik 1, Dombi K., Bouti 3, Siska 1, Sztamenics 4. Csere: Sulega, Leskóczi (kapusok), Mészáros-Mihálffy, Juhász G.1, T. Radojevics 4. Edző: Bakó Botond

Az eredmény alakulása: 7. perc: 4-2, 10. p.: 4-5, 17. p.: 8-8, 25. p.: 12-13, 38. p.: 19-17, 43. p.: 20-20, 55. p.: 21-20. Kiállítások: 8, illetve 10 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 7/5

Mesterszemmel

Vida Gergő: – Örülni kell a pontnak, aki tudja, hogy min mentünk keresztül az utolsó három hétben, az tudja azt is, miért. Amit mindkét csapat hozzátett a védekezéshez, példaértékű, viszont ez a támadójáték rovására ment.

Bakó Botond: – Nyolc nap alatt a harmadik mérkőzést játszottuk, ma öt nagyon fontos játékosunk hiányzott, viszont aki itt volt, segítette a csapatot, ebben a helyzetben elégedett vagyok a csapatommal és az eredménnyel is.

Fotó: Hegedűs Gábor